Zabudnuté volanty 2017

Daniel Hančík | 2018-02-03


Druhého septembra 2017 sa uskutočnila v poradí už druhá akcia, ktorú organizoval Autoklub Žilina, tentoraz s názvom "Zabudnuté volanty 2017". Medzinárodné stretnutie milovníkov historických vozidiel sa opäť uskutočnilo vo Village Resort Hanuliak v obci Belá, kde oficiálne sídli náš autoklub. Tak, ako minulý rok, aj tento rok išlo o dvojdňovú akciu. Zúčastnení si mohli okrem krásnych vozidiel, prírody a celkovo panorámy Malej Fatry vychutnať aj všetky výhody, ktoré poskytoval hotel a sídlo Autoklubu Žilina. Stretnutie sa odohrávalo v rodinnom duchu a preto dobrú náladu nepokazilo ani počasie, ktoré sa akoby nevedelo prispôsobiť. 


Legendárny Jaguar E-Type a snáď ešte legendárnejší Citroen 2CV 

  
Prví účastníci zrazu, ktorí prišli aj z Českej Republiky   

Prví, väčšinou "cezpolní" účastníci prišli už v piatok, ale hlavný program začínal na druhý deň v sobotu a trval až do nedele. V sobotu ráno sme sa po výdatných raňajkách presunuli von, keďže tento rok sa hlavný program odohrával vzadu v hotelovej záhrade. Tá bola uzavretá len pre našu akciu a hostí. Po krátkych príhovoroch organizátorov a prípitku bol čas na bližšie spoznanie sa, vymieňanie si svojich názorov a záitkov, či len tak na oddych pred plánovanou spanilou jazdou. Sprievodným programom bola aj kulinárska akcia hotela, kde mali okrem zúčastnených posádok možnosť ochutnať ich špeciality aj ubytovaní hostia.

 

Malá ukážka z toho, čo si pre hostí pripravili kuchári z Village Resort HANULIAK

V sobotu popoludní sa všetci účastníci pomaly popresúvali k svojím vozidlám a štartovala spanilá jazda. Tá viedla krásnym prostredím z Belej do Terchovej a následne sme si pozreli jediný slovenský orloj v obci Stará Bystrica. Ako som spomínal vyššie, počasie nám moc neprialo, a miestami bola poriadna zima a fúkalo. Keď sa ale stretne dobrá partia ľudí a krásne autá, tak náladu ním nič nepokazí. 

 
Kolóna historických vozidiel bola neprehliadnuteľná


Kolóna viac ako tridsiatich historických vozidiel bola takmer všade neprehliadnuteľná    

Po príchode na nás čakala výborná večera vo forme švédskych stolov a DJ, ktorý sa postaral o dobrú zábavu do hlbokej noci. Tí, ktorí naopak potrebovali zrelaxovať, využili hotelový wellness. Naša veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným a všetkým tým, ktorí nám pomohli zorganizovať prvý ročník akcie s názvom "Zabudnuté volanty". Ďakujeme.