1. máj a stretnutie veteránov v Chateau Gbeľany

Daniel Hančík | 2016-05-03


Sviatok práce, respektíve prvý máj tohto roka sa v areáli novo-zrekonštruovaného kaštieľa v Gbeľanoch pri Žiline niesol v duchu historických vozidiel. Budova, ktorá je doslova nasiaknutá históriou a dobou dávno minulou sa viac ako hodí na stretnutie majiteľov a fanúšikov starých automobilov. Pekné počasie prilákalo nielen množstvo návštevníkov, ale aj majiteľov spomínaných vozidiel, pričom niektoré prišli aj spoza hraníc.

Záštitu pod celou neformálnou akciou zobral Turzovský Veterán CLUB, ktorý stál aj za celým programom. V spomínanom krásnom prostredí ste mohli veterány vidieť približne od desiatej do štrnástej hodiny, kedy sa konala statická výstava. Vozidla boli rozmiestené po celom areáli, takže ste sa zároveň prešli aj po celom vonkajšom prostredí. 
Vidieť ste mohli pestrú paletu predvojnových ako aj povojnových modelov, ktoré sa vyrábali v bývalom československu ako aj v zahraničí. Nechýbali modely ako Mercedes-Benz 190SL, TATRA 603, ale aj legendárne Porsche 911. Samozrejme silné zastúpenie mali aj domáce škodovky, kde za povšimnutie stála pekná Škoda 1000MB, či Škoda 100.

 
 
Ja som sa zúčastnil len spomínanej statickej výstavy veteránov. Tí o štrnástej hodine odchádzali na spanilú jazdu smerom do Vrátnej doliny. Následne ich cesta o šestnástej hodine pokračovala späť cez Lutiše, Starú Bystricu a Krasno nad Kysucou. Akciu hodnotím pozitívne a určite to bolo príjemné prežitie nedeľného popoludnia. Už len aby takýchto stretnutí bolo čoraz viac.