Otvorenie sezóny, Žilina 2016

Daniel Hančík | 2016-04-29


Počasie nám dáva v poslednom čase jasné znamenia, že riadiť sa podľa kalendára, respektíve ročných období už nie je v kurze. Stačí aby vyšlo slnko a teplota nad 10 stupňov a všetci bežíme do garáži vyťahovať a oživovať našich miláčikov zo zimných spánkov. Samozrejme nie všetci so 100% úspešnosťou, ale to predsa niekoho, kto miluje autá nemôže odradiť, práve naopak. Ale o tom som nechcel...

Chalani z Royale Chrome z Lietavskej Lúčky pripravili povedzme si úprimne akciu pre seba a pár známych, ale vďaka sociálnym sieťam a dobrým kontaktom akcia s názvom "Otvorenie sezóny 2016" oslovila veľké množstvo ľudí. Začiatok a zároveň prvé stretnutie bolo naplánované na nedeľu 3. apríla o 10:00 pred budovou Roylau. My sme prišli na spomínané miesto o 10:05 a parkovisko bolo už takmer plné a všetci sme už netrpezlivo čakali kedy sa vidáme na cestu. O pol jedenástej za pomoci polície, ktorá uzatvorila na chvíľu cestu sme vyštartovali a naša kolóna dvadsiatich vozidiel, ktoré najstaršie malo viac ako 50 rokov, vyrazila smer Čičmany.  
  
        

Jeden z najväčších klentov Otvorenia sezóny 2016
 
Celá akcia bola organizovaná ako voľné stretnutie, kde boli dané záchytné body Čičmany a Rajecká Lesná. Takže stav sa neustále menil, z čoho najviac profitovali okoloidúci, ktorí tak mohli vždy vidieť svojim spôsobom iné vozidlá. Keďže nám počasie prialo, tak celá vonkajšia terasa patrila nám. Živo sa pri káve diskutovalo o našich vozidlách, čo všetko sme cez zimu stihli, respektíve nestihli, na čo sa chystáme, a ktoré akcie plánujeme tento rok navštíviť. Je pravda, že väčšina z nás sa poznala, čo len pomohlo k veľmi dobrej doslova rodinnej atmosfére.