MilujemAutá Festival 2015

Daniel Hančík | 2015-08-22


Prvý oficiálny ročník MilujemAutá Festivalu 2015 nadviazal na nultý ročník, ktorý sa konal minulý rok v Campingu Belá Nižné Kamence pri Terchovej. Hlavná myšlienka ostala taktiež nezmenená a to stretnutie historických a športových automobilov a všetkých milovníkov automobilizmu. Počasie kopírovalo to minuloročné, takže príjemné počasie sekundovalo nádherným vozidlám a hojnej účasti návštevníkov.
 
Samotné stretnutie sme koncipovali ako jednodňové stretnutie pre všetkých, ktorí milujú autá a konalo sa v zadnej časti spomínaného kempu. Vstup bol voľný a vďaka sponzorom sme mohli zabezpečiť okrem iného pre účastníkov zadarmo guláš ako aj pamätné nálepky. Samozrejme nechýbala ani bohatá tombola, ale poďme k tomu najdôležitejšiemu, k autám.
 

Medzi prvých účastníkov, ktorí začali prichádzať v sobotu ráno boli milovníci veteránov z okolia Žiliny ako aj hlavní "automobiloví" sponzori Mercede-Benz Žilina, MD-Bavaria Žilina a NISSAN Point Žilina. Hneď vedľa seba ste teda mohli vidieť autá z čias socializmu, ktoré pomaly začínajú okrem hodnoty naberať aj na exkluzívnosti, tak aj superšporty a hyperšporty 21.storočia.
 

 
Ukážka vyššie spomínaných vozidiel, ktoré zaslúžene na seba strhávali pozornosť, či už výkonom, zvukom, svojim tvarom alebo rokom výroby.