Autosalón Ženeva 2015

Daniel Hančík | 2015-03-07


Automobilový sviatok roka a.k.a. jeden z najznámejších autosalónov na starom kontinente sa mi podarilo navštíviť aj tento rok. Vďaka môjmu zamestnávateľovi Mercedes-Benz Žilina som mohol opäť vidieť a zažiť atmosféru automobilového sveta so všetkým, čo k tomu patrí na druhom novinárskom dni.

Blog o tohtoročnom zoberiem trochu inak a pokúsim sa priblížiťi to, čo zaujalo najmä mňa. Z Bratislavy trval let dve hodiny a o desiatej sme už boli na ženevskom letisku. Výstavisko sa nachádza hneď vedľa, tak na mieste určenia sme boli pomerne rýchlo. Vstupenky sme mali už z Bratislavy, takže sme ich len ukázali vrátnikom, tí zoskenovali čiarový kód a boli sme dnu. Na úvod sme prešli podobne ako minulý rok halu plnú zdvihákov, prezúvačiek, vyvažovačiek resp. ukážkou, ako by mal vyzerať profesionálne a kompletne vybavený autoservis.
 

 
Na začiatku vás privítal FIAT a ich 50 odtieňov modelu 500 a priznám sa, že nič zaujímavé a úprimne iba som prešiel okolo. Pri vstupe po ľavej ruke bolo ako minulý rok Ferrari a tak ako minulý rok aj sklenený plot a ochranka. Tí vás bezpečne oddelili od vyvolených = nielen áut. Samozrejme na jednej strane ich chápem, ale na druhej tlačiť sa pri plote aby som si urobil jednu fotku a videl červeného koníka ... Poradím vám navštívte hoc aký showroom Ferrari a budete mat podstatne väčší zážitok.
 

                                                                                                                                           
Samozrejme najviac ma to ťahalo k mojej srdcovke a to značke Mercedes-Benz, ktorá mala suverénne jednu z najväčších expozícií. Pred tým som si, ale samozrejme nemohol odpustiť urobiť jednu "selfie" s Mercedesom-Benz triedy G od domáceho (švajčiarskeho) úpravcu MANSORY. Na dvere už len napísať Jurský park a môže ísť do filmu. Obrovské 22-palcové kolesá, výrazná kamufláž, svetelná rampa, body-kit typu 100 ľudí - 100 chutí, no úprimne? Za mňa asi nie ... 
 

MANSORY G63 Sahra Edition