MilujemAutá Festival 2014

Daniel Hančík | 2014-07-23


MilujemAutá Festival 2014 reagoval na aktuálnu situáciu v okolí Žiliny a jej blízkeho okolia, ktoré trpelo nedostatkom možnosti alebo inak povedané akcií zamerané na motorizmus. Preto nám nenapadlo nič jednoduchšie ako taký zraz usporiadať. Nultý ročník sa niesol v duchu pokory a nie veľkého očakávania, keďže sme nikdy nič podobné pred tým neorganizovali a dať skupinu roztrieštených majiteľov naozaj zaujímavých áut dokopy bolo v prvopočiatku takmer nemožné. Samozrejme ako to býva počasie nám tiež prialo a usilovne štyri dni pred zrazom imitovalo Niagarske vodopády.

Ešte vo štvrtok večer sa stretol organizačný výbor a rozmýšľali sme aký bude plán B ak sa počasie neumúdri. Počas toho sa začali zbiehať aj chalani, ktorých sme poprosili o pomoc, keďže pri takýchto akciách je pomoc viac ako potrebná. V kempe v Nižných Kamencoch, kde sa zraz usporiadal sme popíjali všetci pivo a každí na mobile pozeral vyhliadky počasia na sobotu 12.7.2014. 
 

Piatok 11.7.2014 Campng Belá Nižné Kamence

V sobotu bolo počasie presne také ako sme všetci dúfali. Od rána svietilo slnko a teraz už môžem povedať, že počasie zohralo viac ako veľkú úlohu, ktorá sa odrazila nie len na počte zúčastnených posádok. Už od piatka sme mali na mieste pár Mercedesov ako napríklad A45 AMG, C43 AMG, G500, W123 kupé, či Porsche 924. Prvá posádka prišla v sobotu na miesto určenia na Porsche 911 a Porsche 944 a postupne ich nasledovali ostatní účastníci nielen na historických vozidlách.
 

Porsche 924 - Porsche 911

Minikára Matúša Filipa, jedného z najúspešnejších pretekárov na SR - Nafukovací hrad od Slovnaftu